Červen 2014

Recenze: Bobble láhev

25. června 2014 v 18:44 | Vivi & Ely |  Recenze
Proč píšeme o láhvi? Je to asi proto, protože láhve se staly nedávno i jakýmsi módním doplňkem. A nám se povedlo otestovat tento nový trend mezi plastovými flaškami konkrétně, od firmy Bobble. :)


Jako první bychom měly asi říct, jak jsme se o Bobble dozvěděly. Takže, bylo to asi tak, že Bobble měli všichni ve třídě. (Jasně, že se jeden kluk zmínil o tom, že si všichni chtějí zlepšovat život tím, že se rozhodli filtrovat si vodu. :D). A tak jsme nesměly být pozadu a museli jsme si jí koupit taky. Bobble mají skoro všude - např.: různá elektra (DATART - Ely), Dm (Vivi), nedávno i v Lidlu a dokonce je prodávají i v některých knihkupectvích.
O Bobble můžeme napsat, ať se to někomu líbí nebo ne, spousty příjemných i nepříjemných věcí a tady jsou některé znich:

PRO

* Pijete čistou přefiltovanou vodu
* Bobble má hezký design
* Každý vám ji závidí
* Z Bobble by neměla po uzavření jen tak vytékat voda
* Díky Babble flašce budete žít zdravě :P

PROTI

* Bobble je sice hezká flaška, ale pořád je ještě z plastu. Proto se nemůže nikdo divit, když jí promáčkne.
* Výměna filtrů
* Víčko se brzy ošoupe a poškrábe
* "Ocucávač" se dá okousat XD
* Z Bobble láhve se dá pít POUZE voda

Jestli si koupíte Bobble flašku je jen na vás, ale my jsme se shodly na tom, že bychom jí nedoporučovaly. Bobble je sice v mnoha ohledech super, ale stejně se za čas zničí a ukážou se její nedostatky... Podle nás to za ty peníze prostě nestojí!

Vivi & Ely

Naušnice vlastnoručně

23. června 2014 v 14:25 | Ely |  Tips & Advices


Přichází prázdniny a já osobně teda rozhodně nic nenechávám náhodě a jsem připravená na případné chvíle nouze, kdy se začnu nudit. ;) Asi už před půl rokem jsem si totiž našla takovou tvořivou a kreativní zálibu, která se dokonce využije i z hlediska módy. (Když se řeknou slova "tvořivé a kreativní" většinou se leknu, protože se obvykle jedná o práce s rukama a já si neumím ani sama vyrobit papírovou loďku, ale myslím si, že když tohle zvládnu já tak i ostatní.)
Je to výroba naušnic. K tomuhle koníčku mě přivedly dvě mé kámošky a je to docela fajn..

Popíšu postup asi nejjednoduššího způsobu a podle mě je asi i takový nejzákladnější.

Takže budete potřebovat: 2x ketlovací kleště (jedny placaté a jedny zakulacené (Já vím, zní to děsivě, ale opravdu není čeho se bát :))
alespoň 1 balíček ketlovacích jehel (podle toho, kolik si naušniček budeš chtít vyrobit)
"zastrkávátka do uší" :D (vážně nevím jak se to jmenuje, ale mají to skoro každé visací naušnice)
korálky (můžeš si vybrat úplně jaké chceš)

Malá rada: Všechny tyto věci se dají koupit v tzv. KORÁLKÁRNÁCH. Jedna je třeba v jedné z postraních ulic na Andělu.

Tak teď tedy k věci. Začneme tím, že si vezmeme jednu ketlovací jehlu - ještě bych mohla zmínit, že ketlovací jehly mohou být různě dloué a vybírají se právě podle toho, jak dlouhou chceš mít naušnici - a na ní si navlékneme libovolné korálky, tak jak je tam budeme chtít, ale musíme dbát na to, aby malý kousek ketlovací jehly zůstal prázdný asi tak, jako to mám já.


Potom pomocí placatých kleštiček zbylý kousek ketlovací jehly bez korálků ohneme směrem od sebe.


Teď přišel nejtěžšší zákrok z celé výroby. Vezmeme si do ruky druhé ketlovací kleštičky, tedy ty zakulacené a chytneme
jimy ohnutý kus jehly a otočíme ho směrem k sobě tak, aby se vytvořilo malé očko. (Těžko se to vysvětluje.) Asi takhle:


Po tom nejsložitějším už si jen za vyrobený háček nandáme jeden z našich "zastrkávátek do uší" a vyrobený háček pomocí jedněch kleštiček ještě dotvarujeme tak, aby z kroužku od zastrkávátka nevypadl a máme vyrobenou naušnici :). Už bude jen zbývat vyrobit si druhou!


No, a po tomto procesu si můžete za nějakého teplého dne udělat nějaký super drink a sednout si a kochat se tím, co jste si krásného dokázaly samy vyrobit - a co teprv to potěšení až si je za ty dva měsíce vemete do školy a někdo vám je pochválí!

Takže já doufám, že jsem vám pomohla najít další nápad do sbírky v notýsku "CO DĚLAT, AŽ SE BUDU ZASE NUDIT" a že vás můj pracovní postup moc neunavil, protože si myslím, že jsem z popisu pracovního postupu ve škole dostala za 2, psala jsem o tom jak se dělají palačinky........ ale o tom třeba někdy příště ;D

ELY

2 Outfits na vysvědčení!

18. června 2014 v 21:20 | Vivi |  Outfits
Už jste přemýšleli co si vezmete do školy k VELKÝMU dnu, kdy se rozdává vysvědčení? Já teda jo! A proč vlastně chodí všichni v šatech a prostě si nevezmou vytahaný svetr po babičce se zvonovýma kalhotama a zablácenýna teniskama? Myslím, že byste neudělali velký dojem na svojí třídu. Musíte zazářit, protože vy budete středem pozorností před celou třídou. A až vám budou předávat vysvědčení, vám budou tleskat k tomu ÚŽASNÉMU VÝKONU, který jste předvedli. Hodíte vlasami, uculíte se a půjdete si sednout. TEDA POKUD NEZAKOPNETE O NOHU SPOLUŽÁKA A CELÁ TŘÍDA SE NEZAČNĚ ŘECHTAT! :DPrvní outfit jsou šaty z H&M, stály za vytrýnou a já si prostě musela říct, že je tam nenechám. Stály myslím, že 385 Kč. A mohli jste si vybrat ještě ze dvou barev. Jsou světle růžové a mají na sobě kytkované vzory :33. A vzádu mají výborný stříh do Učka. K tomu mám baleríny (taky z H&M), jsou černý s dírkami. Brýle jsou z GATU za (myslím) 75 Kč. A na něm jsou ZASE kytkované vzory. A ještě nějaká černá obyčejná taška :D


U posledního outfitu nebudu přidávat fotku, ale prostě řeknu, že je to obyčejná sukně s bílou košilí a hnědými boty z CCC a mými dioptrickými brýly. Takovej šprťáckej :D, ale docela i elegantní ne?

Doufáme, že se vám článek líbil :)

Vivi

Jak správně (ne)nosit ponožky

15. června 2014 v 13:42 | Ely |  Fashion

Nápad, napsat článek o tom, jak správně nosit a nenosit ponožky, nás napadl už minulou neděli, ale potom, co jsem dneska potkala v tramvaji, jsem se rozhodla, že se do toho vážně pustím.
Prostě jedu, jedu, jedu a předemnou se objeví zhruba dvacetiletý kluk. Vlasy zgelovaný dozadu, fešný brýle a černé oblečení. Černý kabát, černé cool ohnuté džíny a něco na způsob černých moderních nepromokavých martensek.
POZOR! Závěr je tu: svítivě zelené ponožky...!
No to si ze mě dělá srandu, říkala jsem si stále dokola (fajn, možná to byl záměr, ale trochu víc než divnej, řekla bych) - proto také tento článek ;)

PROHŘEŠEK #1
Ponožky v sandálech (balerýnkách, lodičkách apod.)

Nechápu, jak nad tím jen někdo může pomyslet! :D
Když otevřené boty nikdy ponožky, maximálně silonové anebo takové, aby každý poznal, že je máš naschvál. Musí ladit k tvému outfitu.

PROHŘEŠEK #2
Neladící ponožky


Každá z nás už určitě potkala někoho, kdo měl suprově sladěné oblečení a k tomu příšerné, naprosto odlišné ponožky. Ale proč? Dávej si pozor, abys tuto chybu neudělala i ty. Obecně známé pravidlo platí takto: "Světlé kalhoty - světlé ponožky, tmavé kalhoty - tmavé ponožky", od věci ale není ani to, když se pokusíš zaexperimentovat a např. k fialovému triku si vemeš fialové ponožky a nekoukáš na to, jaké máš kalhoty, nebo slaď ponožky do stejné barvy jako jsou tvé doplňky.

PROHŘEŠEK #3
"Chlupaté ponožky"


Možná tě jednoho zimního rána napadlo, že by sis snad mohla do školy vzít teplé (v tomto smyslu chlupaté) ponožky. Ale ne! Buď ráda, že sis je nevzala... :D Vážně bych to moc nedoporučovala. Chlupaté ponožky jsou totiž známé tím, že jsou většinou až moc barevné (což je sice roztomilé, ale k tvému školnímu oblečení ne!) a výrazné.
Ovšem to neznamená, že bys všechny chlupaté ponožky měla hodit do koše! Je to asi nějak takhle: Doma si nos co cheš :)

PROHŘEŠEK #4
Ohrnuté ponožkyTzv. ohrnuté ponožky, není zas nějak akutní případ, ale přece. Ponožky ohrnovat ano, ale normálně a, jak to říci, neviditelně. Hlavně je nikdy neohrnuj dokulata. Úplně nejhorší ale je, když si ohrneš ponožky třeba přes boty!

PROHŘEŠEK #5
Ponožky přes džínyNevím, jestli tohle vůbec někoho může napadnout... :P


PROHŘEŠEK #6
Ponožky s dírou

Tohle je jeden z nejzásadnějších prohřešků vůbec! Každá z holek je alespoň trochu líná, ale nad tímhle nesmíš vůbec přemýšlet! Neexistuje, že si řekneš: "Ale vždyť budu mít boty a nikdo to neuvidí." (Nenašla ses v tom?? ;D)
Tohle je prostě největší omyl světa! A mimochodem i největší trapas... Nikdy nevíš, kdy si budeš muset ty boty sundat.

Doufám, že se vám tenhle článek alespoň trochu líbil a že někdo, kdo to potřeboval, se trošičku poučil ;) (Mimochodem-miluju tohohle smajlíka ;))

ELY

Crop tops + jak si je vyrobit?

11. června 2014 v 20:57 | Vivi |  Fashion
Určitě už jste viděli v mnoha obchodech tak zvaný crop top neboli tričko ustřihlé nad pupík. Populární jsou u amerických youtuberek a blogerek. Každý má, ale jiný názor na tento kousek v módním šatníku. Některým lidem se to líbí. Další zase říkají, že se chtějí ostatní jen předvádět (podle mého, ale na ostatní žárlí :D ). A malá většina z nich si myslí, jak to je výstřední....


Já rozděluji crop topy do takových menších skupin. Na: VOLNĚJŠÍ (HIP-HOPERSKÉ) a na UPNUTÉ ELEGANTNÍ.

VOLNĚJŠÍ (HIP-HOPERSKÉ)
Tuto skupinu jsem si moc neoblíbila, protože nemám ráda věci, co na mě tak jak si visí. Ale pro ostatní, co jsou spíše na HIP-HOP nebo METAL tak budou spokojení :) Jsou volné a obsahují různé nápisy. Většinou jsou rukávy krátké.

UPNUTÉ ELEGANTNÍ
Mají většinou květinové vzory nebo jsou jednobarevné. Jsou elegantnější než ty volnější a v obchodech je jich velký výběr.

Bohužel někdy nejsou zrovna nejlevnější, ale když narazíte na ten správný obchod, máte vyhráno. Například v H&M se ty elegantnější topy pohybují okolo 199,- Kč a výš, což mi připadá jako docela příznivá cena. Bohužel ty volnější jsou o stovku dražší.

A co takhle si nějaké vyrobit ze starého trička? Video najdete ZDE.

Doufám že se vám tento článek líbil. A jestli jo, tak nám napište do komentářů jestli máte rádi spíše VOLNĚJŠÍ nebo ELEGANTNÍ crop topy. :)

VIVI