Naušnice vlastnoručně

23. června 2014 v 14:25 | Ely |  Tips & Advices


Přichází prázdniny a já osobně teda rozhodně nic nenechávám náhodě a jsem připravená na případné chvíle nouze, kdy se začnu nudit. ;) Asi už před půl rokem jsem si totiž našla takovou tvořivou a kreativní zálibu, která se dokonce využije i z hlediska módy. (Když se řeknou slova "tvořivé a kreativní" většinou se leknu, protože se obvykle jedná o práce s rukama a já si neumím ani sama vyrobit papírovou loďku, ale myslím si, že když tohle zvládnu já tak i ostatní.)
Je to výroba naušnic. K tomuhle koníčku mě přivedly dvě mé kámošky a je to docela fajn..

Popíšu postup asi nejjednoduššího způsobu a podle mě je asi i takový nejzákladnější.

Takže budete potřebovat: 2x ketlovací kleště (jedny placaté a jedny zakulacené (Já vím, zní to děsivě, ale opravdu není čeho se bát :))
alespoň 1 balíček ketlovacích jehel (podle toho, kolik si naušniček budeš chtít vyrobit)
"zastrkávátka do uší" :D (vážně nevím jak se to jmenuje, ale mají to skoro každé visací naušnice)
korálky (můžeš si vybrat úplně jaké chceš)

Malá rada: Všechny tyto věci se dají koupit v tzv. KORÁLKÁRNÁCH. Jedna je třeba v jedné z postraních ulic na Andělu.

Tak teď tedy k věci. Začneme tím, že si vezmeme jednu ketlovací jehlu - ještě bych mohla zmínit, že ketlovací jehly mohou být různě dloué a vybírají se právě podle toho, jak dlouhou chceš mít naušnici - a na ní si navlékneme libovolné korálky, tak jak je tam budeme chtít, ale musíme dbát na to, aby malý kousek ketlovací jehly zůstal prázdný asi tak, jako to mám já.


Potom pomocí placatých kleštiček zbylý kousek ketlovací jehly bez korálků ohneme směrem od sebe.


Teď přišel nejtěžšší zákrok z celé výroby. Vezmeme si do ruky druhé ketlovací kleštičky, tedy ty zakulacené a chytneme
jimy ohnutý kus jehly a otočíme ho směrem k sobě tak, aby se vytvořilo malé očko. (Těžko se to vysvětluje.) Asi takhle:


Po tom nejsložitějším už si jen za vyrobený háček nandáme jeden z našich "zastrkávátek do uší" a vyrobený háček pomocí jedněch kleštiček ještě dotvarujeme tak, aby z kroužku od zastrkávátka nevypadl a máme vyrobenou naušnici :). Už bude jen zbývat vyrobit si druhou!


No, a po tomto procesu si můžete za nějakého teplého dne udělat nějaký super drink a sednout si a kochat se tím, co jste si krásného dokázaly samy vyrobit - a co teprv to potěšení až si je za ty dva měsíce vemete do školy a někdo vám je pochválí!

Takže já doufám, že jsem vám pomohla najít další nápad do sbírky v notýsku "CO DĚLAT, AŽ SE BUDU ZASE NUDIT" a že vás můj pracovní postup moc neunavil, protože si myslím, že jsem z popisu pracovního postupu ve škole dostala za 2, psala jsem o tom jak se dělají palačinky........ ale o tom třeba někdy příště ;D

ELY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama