Srpen 2014

Wishlist - Back to school

26. srpna 2014 v 13:03 | Ely |  Wishlists & Fashionlists
A je to tu. Za chvíli znovu začíná ten školní maraton a každá holka by se na něj měla pořádně připravit, aby nějak přežila. :D Jedna z věcí, která holkám dělá radost jsou nákupy a nošení a předvádění hezkého oblečení před ostatními..

Udělala jsem Wishlist, který bych si představovala například: na první školní den? :)

1) Top
Tenhle úžasnej červenej, lehce do růžova, topík najdete zde. Vůbec se nemusíte bát, že spolu se sukní s rozšířeným spodkem, bude vypadat volný crop topík špatně. Má krajkový květinový vzor a řekla bych, že pomůže konečnému výsledku celého outfitu v tom, že ho trošičku zjemní. Aneb buďte odvážní a svůdní, ale "zromantičťte to".

2) Sukně
Sukni, kterou jsem sem dala najdete zde, ale tahle je dost drahá, takže určitě najdete podobnou a mnohem levnější. (Tahle mi tak přišla pod ruku. :)) Věřte, že já se jí taky vydám do obchoďáku hledat, protože se mi hrozně líbí.
Sukně se podle mě hodí naprosto skvěle k podobě školačky. Spolu s topíkem a doplňky, které jsem vybrala já, bude vypadat skvěle a trochu tajemně.

3) Vansky
Obyč červené vansky, které najdete zde, jsem k outfitu přidala, protože jsou teď u teenagerů hodně oblíbené. Jsou pohodlné a uvolněné.

4) Hodinky
Až se jednou rozhodnu investovat do hodinek, určitě si budu chtít koupit nějaké v takovémhle stylu. Tyhle konkrétně najdete zde. Hodinky suprově doplní tenhle vohoz a jelikož jsou černé, tak suprově doplní každý vohoz. :D A jestli chcete dát peníze za hodinky, tak vás ujišťuju, že tyhle jsou naprosto boží... :P

5) Klobouk
Tenhle trendy módní klobouček najdete zde. Musím říct, že klobouky začínají pomalu znovu přicházek na scénu, takže vytáhněte buřinky a jacksonáče a nestyďte se je předvést světu ;).

6) Líčení
Tenhle look můžete doplnit výraznějším tmavým líčením a červenou rtěnkou - pokud se odvážíte jít do toho opravdu naplno!... Což by opravdu stálo za to zkusit, ale možná ne hned první školní den...

Doufám, že nevěšíte hlavu z toho, že to zas začíná. Jděte vztříc novým zážitkům a uvolněte se. ;)

Ely

DIY: School Workbooks

22. srpna 2014 v 11:23 | Vivi |  Tips & Advices

Taky už vás štve, jak má každej člověk ve třídě úplně stejnej sešit jako vy? To je přece NUDA! Pojďme si je trošku vyšperkovat. Levně, rychle ale hlavně ORIGININÁLNĚ. Přichystala jsem pro vás 3 mé nápady! Věci které budete potřebovat na vyrábení sešitu, má asi každej doma. Tak pojďme na to!


1) Proužkovaný (Adidosový :D) sešit
Připraváme si sešit, obal na sešit, barevné papíry, fixy, nůžky a lepidlo. Sešit si obalíme a za něj ještě dáme (barevný) papír. Pak ho ještě vodorovně přehnem na půl na pravou stranu, aby se nám lépe psalo. Na hlavní stránku nahoru na papír si napište fixem název předmětu. Pak si vyberte jiný barevný papír, který se hodí k fixu. A vystřihněte z něj tři proužky. Potom vodorovně pod název proužky přilepte lepidlem a ustřihněte je tam kde přečuhují. Pod ně napište své jméno. Jako poslední nasaďte obal. A už se můžete chlubit ve škole svým značkovým sešitem od Adidasu :D.
2) Popsaný blok
Poslední 2 návody budou opravdu jednoduchý. Na tento si připravíme zase sešit, lepidlo, nůžky a nějakej módni časopis. Z časopisu si vystřihneme různá slova, například z nadpisu. A celej sešit potom polepíme vysřiženýma slovama. A woalááá... Máme tu krásnej popsanej blok, kam si můžete psát například poznámky do školy :)


3) Vytisklý obal na sešit
Poslední návod je spíš pro lidi, který nemají moc sebevědomí a a myslí si, že neumí nic vyrábět nebo tvořit. Na internetu si vybereme obrázek, který si potom stáhnem. Otevřem si Word, stránku dáme na šířku a doprostřed si dáme černou čáru. Pak přidáme obrázek, který si můžeme upravit nebo ne. A dáme ho trochu výš, aby jsme dole měly bílej pruh. Na levou stranu na bílej pruh dáme ovál. Potom si list vytisknem dáme na sešit a na to ještě obal. Do oválu napíšeme jméno předmětu . A je to! :)

Doufám, že se vám článek líbil :). Dneska jedu do Chorvatska, tak by mě zajímalo jestli chcete, abych natáčela nějaký videa. Nebo abych jenom něco napsala na blog z Chorvatska? Dále mi napište jestli nejsem jediná, kdo se těší do školy. Já nevim, ale doma je strašná nuda. :D Ahoj :)

Vivi

Život s deníkem

15. srpna 2014 v 11:20 | Ely |  Tips & Advices

Deník?
Deník se zdá většině lidí zcela absurudní věc, která je jen pro malé holčičky s panenkama, které si chtějí napsat, jakou hroznou strápenou lásku mají ve školce a každý svůj zápis začínají "Můj milý deníčku". Deník je ale mnohem užitečnější, než se na první pohled může zdát. Ano, já si píšu deník a můžu s jistotou říci, že mi to ve věčině případů dost pomáhá. Deník vám totiž pomůže se ohlédnout zpět a pořádně vše do detailu promyslet. Promyslet to, co jste v dané situaci nemohli nebo nestihli promyslet.
Kouzlo deníku spočívá v tom, že v něm projevíš, jaká opravdu jsi. Je přeci úplně jedno, jakým spojením slov budeš začínat každý svůj zápis. Deník je svým způsobem kniha, ve které jste jednak spisovatelem a dvak i hlavní postavou. Je to scela vaše autobiografie!
Já si píšu deník už hodně dlouho a hodně se v tom vyžívám. :) Je opravdu skvělé, si po několika letech vytáhnout starý deník a přečíst si, co úžasného jste zažili... Moje deníky se, pravda, stále mění. V mém úplně prvním deníku, byly jen ty banálnosti, jako že jsem dostala na vysvědčení samé jedničky, a že zrovna teď miluju toho a toho, ale že je to vlastně strašnej vůl. :D
Kdyžto teď, je můj deník spíš plný pocitů, nálad a úvah.
Super je na deníku i to, že se, i na malou chvilku, dostanete do pohody a klidu. Když si vybíráte jakou barvou zvýrazníte důležité slovo, nebo jak zformulovat všechno, co máte právě na srdci.
Další plus pro psaní deníku je i to, že se vám zlepšuje pravopis, protože nikdo z nás si přeci nechce za pár let číst šílené hrubky a snaží se, ne? Deník vám pohámá zlepšovat se v zachycování různých momentů a tím, že si napíšete nějakou radostnou zprávu, radost se vám, z pocitu, že jste o tom napsali, znovu vrátí. ;)

Jak už jsem jednou napsala, způsob, kterým si píšu deník já, se stále mění. Co se týče jeho stylizování, tak jsem si oblíbila: samozřejmě napsat datum, nějakou barvičkou a právě, také již zmíněné, zdůrazňování slov, rovněž barvičkou - používám úzké známé STABILKY! Když si chci do deníku nalepit, třeba nějakou vzpomínkouvou věcičku, nebo tak něco (prostě nějaké blbůstky - znáte to :P), tak si dělám takové tzv. "dvojstránky", spočívá to v tom, že si na dvě stránky vedle sebe nalepím, to co tam chci mít, a popíšu si tam, co to je, nebo kde jsem to vzala a tak.
Z venčí se mé deníky také docela dost liší. První můj deník, byl prostě jeden z takových těch deníků, pro menší děti, ale nebyl úplně pro mimina! Podle mě to byl právě docela vyspělý deník na to, jak jsem byla malá! Nejvíc deníků jsem měla samozřejmě v takové té vázané formě a většina deníků je ve velikosti A5.
Můj nový deník je skvělej v tom, že to jsou desky a můžu si tam přidávat další listy, jako v šanonech.

(můj nový deník)

(úzké fixky Stabilo)

(můj první deník)

Doufám, že ten, kdo deníkům moc nevěřil, po mém článku zjistí, že to není úplně na odpis a že stojí za to, to alespoň vyzkoušet. Rozhodně to nechci někomu vnucovat. Vím, že hodně lidí, není takto založených, ale když to zkusí, tak je to může začít bavit. Chtěla jsem prostě lidem, kterým tím opovrhují, trochu otevřít oči. Toď vše. ;)

ELY