Život s deníkem

15. srpna 2014 v 11:20 | Ely |  Tips & Advices

Deník?
Deník se zdá většině lidí zcela absurudní věc, která je jen pro malé holčičky s panenkama, které si chtějí napsat, jakou hroznou strápenou lásku mají ve školce a každý svůj zápis začínají "Můj milý deníčku". Deník je ale mnohem užitečnější, než se na první pohled může zdát. Ano, já si píšu deník a můžu s jistotou říci, že mi to ve věčině případů dost pomáhá. Deník vám totiž pomůže se ohlédnout zpět a pořádně vše do detailu promyslet. Promyslet to, co jste v dané situaci nemohli nebo nestihli promyslet.
Kouzlo deníku spočívá v tom, že v něm projevíš, jaká opravdu jsi. Je přeci úplně jedno, jakým spojením slov budeš začínat každý svůj zápis. Deník je svým způsobem kniha, ve které jste jednak spisovatelem a dvak i hlavní postavou. Je to scela vaše autobiografie!
Já si píšu deník už hodně dlouho a hodně se v tom vyžívám. :) Je opravdu skvělé, si po několika letech vytáhnout starý deník a přečíst si, co úžasného jste zažili... Moje deníky se, pravda, stále mění. V mém úplně prvním deníku, byly jen ty banálnosti, jako že jsem dostala na vysvědčení samé jedničky, a že zrovna teď miluju toho a toho, ale že je to vlastně strašnej vůl. :D
Kdyžto teď, je můj deník spíš plný pocitů, nálad a úvah.
Super je na deníku i to, že se, i na malou chvilku, dostanete do pohody a klidu. Když si vybíráte jakou barvou zvýrazníte důležité slovo, nebo jak zformulovat všechno, co máte právě na srdci.
Další plus pro psaní deníku je i to, že se vám zlepšuje pravopis, protože nikdo z nás si přeci nechce za pár let číst šílené hrubky a snaží se, ne? Deník vám pohámá zlepšovat se v zachycování různých momentů a tím, že si napíšete nějakou radostnou zprávu, radost se vám, z pocitu, že jste o tom napsali, znovu vrátí. ;)

Jak už jsem jednou napsala, způsob, kterým si píšu deník já, se stále mění. Co se týče jeho stylizování, tak jsem si oblíbila: samozřejmě napsat datum, nějakou barvičkou a právě, také již zmíněné, zdůrazňování slov, rovněž barvičkou - používám úzké známé STABILKY! Když si chci do deníku nalepit, třeba nějakou vzpomínkouvou věcičku, nebo tak něco (prostě nějaké blbůstky - znáte to :P), tak si dělám takové tzv. "dvojstránky", spočívá to v tom, že si na dvě stránky vedle sebe nalepím, to co tam chci mít, a popíšu si tam, co to je, nebo kde jsem to vzala a tak.
Z venčí se mé deníky také docela dost liší. První můj deník, byl prostě jeden z takových těch deníků, pro menší děti, ale nebyl úplně pro mimina! Podle mě to byl právě docela vyspělý deník na to, jak jsem byla malá! Nejvíc deníků jsem měla samozřejmě v takové té vázané formě a většina deníků je ve velikosti A5.
Můj nový deník je skvělej v tom, že to jsou desky a můžu si tam přidávat další listy, jako v šanonech.

(můj nový deník)

(úzké fixky Stabilo)

(můj první deník)

Doufám, že ten, kdo deníkům moc nevěřil, po mém článku zjistí, že to není úplně na odpis a že stojí za to, to alespoň vyzkoušet. Rozhodně to nechci někomu vnucovat. Vím, že hodně lidí, není takto založených, ale když to zkusí, tak je to může začít bavit. Chtěla jsem prostě lidem, kterým tím opovrhují, trochu otevřít oči. Toď vše. ;)

ELY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám náš nový blog?? :)

Jasně ;) 60% (9)
Jde to, ale ještě zapracujte 40% (6)
Ne, nelíbí 0% (0)

Komentáře

1 Bekykabeka Bekykabeka | 15. srpna 2014 v 11:33 | Reagovat

Pěkný článek, Ely, ale já na deník prostě nemám čas :((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama