5 snadných typů, jak si uvázat šátek do chladných dnů

19. listopadu 2014 v 15:44 | Ely |  Tips & Advices
Ahojky! Tenhleten článek bude o tom, jak se příjemně, v tomto podzimním počasí, zabalit do šátků nebo šálů tak, aby vám jednak nefoukalo na krk a dvak aby to vypadalo hezky a dá se říct i stylově.
Nejsem v tom teda zrovna nějak extra zběhlá, ale těhletěch 5 typů zaručeně zvládne každý.

- WESTERN - typ N°1


Tenhle druh šátkování už se moc nepoužívá, ale byl in docela dlouho. Takže pokud máte doma v šatníku nějaký pěkný šátek ve čtvercovém tvaru a nevíte co s ním, tenhle styl vázání je pro vás.
Jednoduše přeložíte šátek tak, aby vám vznikl trojúhelník, chytíte kraje a elegantně si šátek omotáte okolo krku.

- NEMOCŇÁK - typ N°2


Tohle je pro mě docela aktuální, protože jsem strašně nachcípaná a stále se mě to drží, takže takhle chodím teď do školy skoro každý den. Tohle je prostě naprostá klasika, když vás bolí v krku. Už mi k tomu chybí jen - čaj s citrónem a pastilky na bolest v krku. Nejvíc se vám na tento typ bude hodit úzký a dlouhý šátek, ale prakticky se dá použít vlastně každý. Za 1) bych vám radila, abyste si nejdřív vyčesali vlasy nahoru a svázali gumičkou, protože potom vám vlasy všude lezou a uvázat si šátek je skoro nemožné. ;) Pak si šátek motejte, motejte a motejte okolo krku, dokud vám nevyzbydou ve předu dva malé konce. Ty pak vemte a svažte jednoduchým a volným uzlíkem. Uzlík vemte a zastrčte ho pod vrstvu šátku tak, aby nebyl vidět. Nezapomeňte si šátek potom upravit, aby nevypadal pouze účelově. :)

- LONDÝNSKÝ - typ N°3


Tomuhle stylu říkám londýnský, protože mi prostě připomíná vznešenou Velkou Británii, její podzimní listí, podzimní déšť a podzimní čas.
Je to jednoduché. Šátek shrnete do roury, přeložíte, dáte za krk a před krkem provlíknete část šátku, kde jsou oba konce, částí, kde je v celku. Vznikne vám z toho jednoduchý "londýnský" "obvazovač" okolo krku.

- TRENDY, STYLOVÝ A COOL? - typ N°4


Tenhle styl šátků a šátkování je můj oblíbený. (Co si budu nalhávat, asi proto že je nejjednodušší a nejpohodlnější. :P) Můžete to provést dvěma způsoby, ale oba jsou lehké jako facka. Ten první je, že si zajdete do obchodu a koupíte si šátek, který je do tvaru a písmene O. Ano, je to šátek, který je vcelku! Ten už si pak dáte na krk a ještě jednou ho obtočíte a upravíte. Super, rychle, jednoduše - jak já říkám. Druhá možnost je ta, že si prostě vemete obyčejný šátek a svážete konce uzlíkem. Potom si ho dáte přes hlavu a uděláte s ním to samé jako s koupeným. Potom si už jen musíte hlídat, aby byl uzlíček schovaný, takže musíte šátek pořádně upravit.

- NEJJEDNODUŠŠÍ Z NEJJEDNODUŠŠÍCH - typ N°5


Vemte dlouhý šátek, na zimu třeba i dlouhou šálu, a dejte si jí přes rameno. Druhý, neboli ten zadní konec chytněte a volně obvažte okolo krku, tak aby opět konec spočinul na výchozím místě. (Je to věda, to takhle sepisovat. :D)
Je to skvělý look, protože to vypadá svěže a roztomile.

Určitě najdete spousty videonávodů na Youtube, takže jestli vás to zajímá, určitě jukněte! ;)

A to je tak nějak vše. Prostě pět malých typů, jak se jednoduše zabalit, zašátkovat, zahřát a já nevím, co ještě. Šátky jsou skvělá věc. Na studené a deštivé počasí vás zahřejí, ale také to je skvětý doplněk...

Ely

PS.: Doufám, že jsem vám v tom vázání teď neudělala madlajs. :D

PPS.: Tenhle článek se v původním znění měl jmenovat "5 snadných typů, jak se spolehlivě uškrtit", ale po promyšlení jsem usoudila, že ho pojmenuji jinak. Ale i tak, dávejte při zkoušení těchno typů pozor na své cenné zdraví!!! :* Pa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama